200 Yeni Mezun EY Türkiye Ailesine Katıldı


2016 yılında tüm sektörlerde büyümeye devam eden uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY Türkiye, 200 yeni mezunu bünyesine katarak dinamik gelişimini sürdürüyor

EY Türkiye, yeni dönemde de 200 yeni mezunun katılımı ile büyümeye devam ediyor. Bu yıl 5.500 yeni mezun EY ailesine katılmak için başvuruda bulunurken, EY Türkiye’nin çalışan sayısı kadrosuna dâhil olan yeni mezunlarla birlikte yaklaşık 1.300 kişiyi aştı.

2016’da 200 yeni mezun “EY Türkiye” dedi

EY’nin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yeni mezunlar tarafından en çok tercih edilen firmaların başında geldiğine dikkat çeken EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları, “EY olarak daha iyi bir çalışma hayatı yaratma amacımız doğrultusunda attığımız adımlar ve çalışanlarımıza verdiğimiz değer Great Place to Work® Enstitüsü tarafından tescillendi. EY Türkiye dünya çapında 5 kıtada 53 ülkede çalışan odaklı, güven düzeyi yüksek işyeri kültürlerini araştıran ve analiz eden Great Place to Work® Enstitüsü tarafından Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2016 Araştırması’nda çalışan sayısı 500 -2000 kişi olan şirketler arasında ödüle layık görülen 5 şirket arasına girmeyi başardı.Çalışanlarının memnuniyetine verdiğimiz önem, tercih edilmemizdeki en önemli etkenlerden biri. Yılda ortalama 400 işe alım yapıyoruz ve son 5 yılda 2.000 kişilik istihdam sağladık. Bu sayının büyük bir çoğunluğu ise yeni mezunlar oluşturuyor.” dedi.

EY Türkiye olarak 2016 yılında birçok yeniliğe ve başarıya imza attıklarını ifade eden Canoğulları, “Büyüme ve daha verimli çalışma hedeflerimiz doğrultusunda müşterilerimize ihtiyaç duydukları, kuruma özel, en üst kalitede danışmanlık hizmeti veriyor, ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. 2016 yılında yeni eklenen ortaklarımızla birlikte EY Türkiye’nin toplam ortak sayısı 45’e ulaştı. Son olarak genç mezun arkadaşlarımızın da aramıza katılmasıyla birlikte kadromuz 1.300 kişiyi aştı. Bu gelişmelerle büyüme hedeflerimize doğru hızla ilerliyoruz” dedi.

Oryantasyon süreci hakkında

Bu yıl Mart ayında EY Türkiye web sitesinde yayınlanan ilana yapılan başvurular arasında yapılan ön eleme sonucu adaylar genel yetenek ve yabancı dil sınavlarına girmeye hak kazandı. Bu aşamaları da başarıyla tamamlayan adaylardan sorumlu ortaklar ve yöneticilerle gerçekleştirilen mülakatlar sonucunda 200 yeni mezun EY Türkiye’de çalışmaya hak kazandı.

3 – 4 Ekim tarihlerinde aldıkları genel oryantasyon eğitimi ile EY’deki kariyerlerine ilk adımlarını atan yeni mezunlar, 5 Ekim tarihinde ise her sene olduğu gibi kıdemli danışmanlar tarafından verilen teknik eğitimlerine başladılar. Yeni mezunlar eğitimlerini tamamlamalarının ardından EY Türkiye ailesinin en yeni üyeleri olarak, EY’nin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ofislerinde denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık gibi birçok farklı alanda görevlerine başlayacaklar.

PAYLAŞ
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.