BİLGİ, ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI AÇTI


İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2016 – 2017 Akademik Yılı’nda ilk kez öğrenci kabul edeceği üç yeni lisansüstü program hazırladı. “Beslenme ve Diyetetik”, “Teknolojide Girişimcilik ve İnovasyon” ve “Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı” programlarına, güz döneminde kayıt yaptırabilecek.

Bugüne kadar 50’yi aşkın lisansüstü programıyla 5 binin üzerinde mezun veren BİLGİ; üç yeni programla lisansüstü eğitimde büyümeye devam ediyor. Beslenme ve Diyetetik, Teknolojide Girişimcilik ve İnovasyon ile Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı programlarına bu yıl ilk kez öğrenci kabul edecek BİLGİ, sektörün ihtiyaçlarına hakim olan iş gücü yaratmayı amaçlıyor.

Sağlıkta Yükselen Değer

BİLGİ’nin yeni açılan yüksek lisans programlarından Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans Programı, diyetisyenlere hastalıkların kontrolünde ve yaşam kalitesinin yükseltilmesinde anahtar rol oynayan ileri beslenme bilgisini geliştirmeyi hedefliyor. Son yıllarda Türkiye’de ve dünyada giderek önem kazanan besin-beslenme-sağlık konusundaki bilginin takibi ve aktarılması konusunda gelişmek isteyen adayların başvurusuna açık olan programda eğitim Türkçe olacak.


Yeni Dünyanın Anahtarları: Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2016 – 2017 Akademik Yılı’nda ilk kez öğrenci kabul edecekTeknolojide Girişimcilik ve İnovasyon Yüksek Lisans Programı ile inovatif iş fırsatlarını belirleyip bu fırsatları çeşitli sektörlerde uygulayabilen potansiyel girişimciler yetiştirecek. Günümüz güncel teknolojisiyle şekillendirilen program öğrencilere, yeni ve doğmakta olan teknolojilerin girişimcilik açısından önemini aktararak girişim sürecinde fikir yakalama, fikir büyütme, yatırımcıya sunma, şirketleşme, reklam ve pazarlama teknikleri konularında da uzmanlık kazandıracak.

Eğitim dili İngilizce olan programda “Yeni Teknolojiler” ve “Girişimcilik” olarak iki ayrı alan yürütülecek. “Yeni Teknolojiler” alanına odaklanacak olan öğrenciler, girişim ve inovasyonda yeni ve doğmakta olan teknolojileri ve bu teknolojilerin kullanışını anlamaya yönelik bir bilgi altyapısı edinecek. “Girişimcilik” alanına odaklanan öğrenciler, ağırlıklı olarak yenilikçi mühendislik ve üretim süreçlerinin yönetimi, modellenmesi ve ekonomik tasarımı konularında uzmanlaşacak.

Afet ve Travma Alanında Uzmanlaşma

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin yeni lisansüstü programlarından Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Programı ise afetlerin ya da travmatik olayların sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini azaltabilmek için insanların hazırlıklı olması ve minimum seviyede etkilenmesini sağlayacak ekibin yetişmesini hedefliyor. Afet ve travma yaşayan topluluklara ilk andan itibaren gerekli psikosoyal hizmetleri sağlayabilmek ve etkili rehabilitasyon çalışmaları yapmak için yeterli donanımı adaylara sunmayı amaçlayan programda Türkçe dilinde eğitim verilecek.

Programlar için detaylı bilgiye http://graduate.bilgi.edu.tr/tr/ adresinden ulaşılabilir.

PAYLAŞ
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.