Bilim Kadınlarına L’ORÉAL ve UNESCO Bursu

DNA molecule

100 yılı aşkın süredir güzellik sektöründe hizmet veren lider şirket L’Oréal’in 15 yıldır UNESCO işbirliği ile devam ettirdiği ‘Bilim Kadınları İçin’ programına başvurular başladı. Kadınların bilime olan katkısına, bilimdeki cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmeyi ve rol modeller oluşturmayı hedefleyen program için son başvuru tarihi 30 Ocak 2017.

L’Oréal ‘Bilim Kadınları Dünyayı Değiştirme Gücüne Sahiptir’ felsefesiyle yürüttüğü program kapsamında 15 yıldır UNESCO işbirliği ile bilim kadınlarını destekliyor. “Bilim Kadınları İçin” programı ile “Yaşam Bilimleri ve Malzeme Bilimleri” alanında çalışan 6 genç bilim kadınının her birine araştırmalarında kullanmak üzere 15 Bin Dolar burs verilecek. Burs kazanacak olan bilim kadınları, akademik özgeçmişleri, projelerinin bilime yapacağı katkı, uygulanabilirliği, bilimsel yeniliği ve sürdürülebilirliği gibi kriterler göz önüne alınarak, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu bağımsız jürisi tarafından seçilecek. Bilimsel yetenekleri kanıtlanmış ve doktora derecesine sahip olan 40 yaş altı tüm genç bilim kadınları burs programına başvurabilecek.

Programa katılım için diğer başvuru koşulları arasında; adayın doktora derecesini almış T.C. vatandaşı olması, 31 Aralık 2017 itibariyle 40 yaşından gün almamış olması, bilimsel yeterliliğini kanıtlamış olması, önerilen araştırma projesinin “Yaşam Bilimleri ve Malzeme Bilimleri” alanında olması, proje süresinin bir yılı geçmemesi, projenin Türkiye’de gerçekleştirilecek olması yer alıyor.

Burs için başvurmak isteyen bilim kadınları gerekli belgeler, başvuru formu ve program hakkında geniş bilgilere www.loreal.com.tr veya www.unesco.org.tr sitelerinden ulaşabilirler. Başvurular doğrudan UNESCO Türkiye Milli Komisyonu adresine 30 Ocak 2017 tarihine kadar gönderilebiliyor.

PAYLAŞ
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.

1 YORUM

Yorum Yap. Sesini Herkese Duyur!