Genç Yaşta Zengin Olmanın 8 Yolu


1)Hedeflerinizi belirleyin ve motivasyonlarınızı keşfedin. 

 • Image titled Be Rich at a Very Young Age Step 1
  Başka bir şey yapmadan önce, zenginliğe giden yolun kolay olmadığını fark edin. Zor zamanlarda sizi motive edecek şeyler bulmanız önemlidir.
  Kendiniz için de zenginlik kabul edilebilir olmakla birlikte, başkaları için neler yapabildiğinizden de motive olabilirsiniz. Gelecekteki çocuklarınıza veya eşinize verebileceğiniz daha iyi yaşam düşünün.
  Büyük hayal kurmaktan korkmayın. Örneğin; Net değer olarak 1 milyon doları kazanmak için çalışıyorsanız, kendinizi sınırlamış olabilirsiniz. 20 milyon doları veya 100 milyon doları hedeflemekten korkmayın.
  Zenginliğin size ne ifade ettiğini de düşünün. Yıllık kazanç olarak 1 milyon dolar (veya daha fazla), varlıklarda 1 milyon dolar veya net değer olarak 1 milyon dolar kazanmak mı istersiniz? Bunların her biri farklıdır ve farklı yollarla ulaşılabilir.

  2)Hedeflerinizi kısa vadeli hedefler olarak bölün.

 • Image titled Be Rich at a Very Young Age Step 2
  Kapsamlı motivasyonunuzu her zaman korumak önemli, ancak aslında bir şeyler yapabilmek için hayatınızı kısa ve etkili bir şekilde hedefleyebilmeniz için gerekli adımları atmanız gerekecek. Öncelikle 100.000 $ ‘lık para kazanmazsan asla 1 milyon dolara ulaşamazsın. Daha fazla kazanmaya ve para kazandığınız paradan tasarruf etmeye başlamazsan, oraya asla giremezsiniz. Her zaman kısa vadeli hedefleri kontrol edin ve başarı duygusunu korumak için bir sonraki hamleyi düşünün.
  Kısa vadeli hedefleri daha kullanılabilir hale getirmenin iyi bir yolu onlara bir numara eklemektir. Örneğin, satış işiniz olduğunu düşünün. “Daha fazla ürün sat” kısa vadeli bir hedef değildir. Bunun yerine; Bu ay geçen aya göre %20 daha fazla ürün satmayı deneyin. Bu, ilerlemenizi izlemenize ve gerçekte hedeflerinize ulaştığınızdan emin olmanıza olanak tanır.

  3)Başarılı insanların hayatlarını inceleyin.

Image titled Be Rich at a Very Young Age Step 3
Harika şeyler başarmış insanlar bunu bir sebeple yapmışlardır. Bu insanların hayatlarını incelemek veya onlarla tanışmak, kendi hedeflerinizi takip etmeniz gereken ilham verebilir. Başarılı bir yatırımcı olan Mark Cucks ya da Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg gibi insanlara bu insanların bu kadar çok şey kazandıklarını nasıl bulacaklarını araştırmak isteyeceksiniz.
Ek olarak, kişisel olarak tanıdığınız başarılı bir kişinin tavsiyesine bakmalısınız. Belki bir aile üyeniz veya işletmenizde iyi sonuç almış bir topluluk üyesi biliyorsunuzdur. Genel olarak, bunu yapan insanlar oraya nasıl geldiklerini açıklar ve deneyimleriyle tavsiyelerini başkalarıyla paylaşmaya istekli olurlar. Onları kapsamlı şekilde sorgulayıp eylemlerini çoğaltmaya çalışın.

4)Harika bir iş çıkarmaya çalışın.

Image titled Be Rich at a Very Young Age Step 4

Geleceği olan bir işiniz yoksa bulun. Zenginlik kazanmanın en önemli kısmı istikrarlı ve artan bir gelir akışına sahip olmaktır. Elbette doğru iş kişiden kişiye değişir ve bireysel yeteneklerinize ve eğitim geçmişinize bağlıdır. Her halükârda, yaptığınız şey hakkında tutkulu olduğunuzdan emin olun, aksi takdirde başarılı olamazsınız.

5)Yeteneklerinizi kullanın.

Image titled Be Rich at a Very Young Age Step 5
Ana işiniz ve kişisel yetenekleriniz için kazanmayı planladığınız diğer gelir akışları için arama yapın. Olağanüstü derecede başarılı olan insanlar doğal ve öğrenilmiş yeteneklerini en yüksek avantajla birleştirir. Yani, size meydan okumayan ya da yeteneklerinizi sergilemenize izin vermeyen bir işte kalmak istemezsiniz.
Örneğin, gerçekten neyi iyi yazıyorsanız, satış işinizden ayrılmanız ve tam zamanlı yazmaya odaklanmanız daha iyi olur.
Genç olmanın en büyük avantajlarından biri de enerjiniz. İş dünyasındaki yaşlı insanlar, deneyimsizliğiniz nedeniyle sizi sorgulasa da, daha uzun saatler çalışabilir ve dünyanın sorunlarına yeni bir zihniyet veya bakış açısı getirebilir. Sizinle uyum sağlayabilmeniz ve bağlantınız, genç bir girişimci olarak en büyük varlıklarınızdan biridir.
Eğer pazarlanabilir bir beceriniz yoksa birini öğrenin. Örneğin, günümüz iş piyasasında en çok arzu edilen ve yararlı becerilerden biri bilgisayar kodunun nasıl yazıldığının bilinmesidir. Bu, potansiyelinizi önemli ölçüde artırabilen ve aynı zamanda size iyi bir gelir kazandıran herkesin öğrenebileceği bir beceridir. Çevrimiçi olarak ücretsiz kodlama sınıfları aramayı deneyin.

6)Herkes ve herkesle iletişim kurun.

Image titled Be Rich at a Very Young Age Step 6
Büyük fikirler ve başarılı şirketler genellikle sadece bir insandan kalkmazlar.  Benzer hedefleri olan gençlerle veya daha yaşlı ve başarılı insanlarla tanışmak ve ilişkiler kurmak için her fırsattan yararlanın. İş ya da girişimci projeler için mükemmel fırsatlar geldiğinde, harekete geçmek için doğru destek ağı elde edersiniz.
Profesyonel ilişkilerinizi desteklemek ve beslemek için kişi içi ve sosyal ağ etkileşimlerini kullanmanız gerektiğini unutmayın. Lise veya üniversiteden başarılı olan veya başarılı olmak için yolda olan sınıf arkadaşlarınızla da temasa geçmeyi unutmayın.

7)Gelir akışlarınızı ve kaynaklarınızı artırın.

Image titled Be Rich at a Very Young Age Step 7
Birincil gelir akışınızı artırmanın (mevcut işinizde merdiveni yukarıya kaldırarak veya yeni bir tane bularak) artırmanın yanı sıra ek kazanç kaynakları arayarak kazançlarınızı da artırmak isteyeceksiniz. Bunlar, yatırımlar, yarı zamanlı işler veya yapmanız gereken zamanı olan her tür gayri resmi satış ya da danışmanlık olabilir. Genel olarak, gelirinizi nerede ve nasıl artırabileceğinizi görün ve bu işlemi tekrar tekrar tekrarlayın.
Örneğin, bir çevrimiçi mağazanız varsa ve başarılı iseniz başka bir mağaza açıp daha sonra başka bir mağaza açabilirsiniz.
İnternet, kazanç potansiyeline sahip bir altın madenidir. Yan tarafta bir gelir akışı elde etmek için çevrimiçi bulabileceğiniz veya oluşturduğunuz çok sayıda çalışma var. Bir e-kitabın yazım ve satımından blog yazmaya kadar olan her şey size her ay ilave gelir sağlayabilir.

8)Gerçekten çok çalışın.

Image titled Be Rich at a Very Young Age Step 8
Tüm çalışma, ağ oluşturma ve yan gelir projelerinizle birlikte, zaman zaman bunalmış olacaksınız. Hedeflerinize ulaşmak için, çevrenizdeki herkesden daha zor ve daha sonra çalışmanız gerekir. İlerlemeye son vermezseniz bile ilerlemek için olası tüm fırsatları takip etmeniz gerekir. Başarı, hedeflerinize karşı sürekli çalışan ve zor zamanlar boyunca azim duymaktan gelir.
Amfiweb ekibi olarak tüm okuyucularımıza bu zorlu yolda başarılar dileriz.
Bu yazı wikihow‘dan yararlanılarak yazılmıştır.
PAYLAŞ
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.

1 YORUM

 1. Bu BitCoin ile dijitalleşen dünya’da dijital sermeyeler ve altin madenler oluşuyor. Bunları IslamCoin gibi yeni güvenilir olası yatırım kaynakları ile farkındanlık oluşturabilir ve koca bankaların yapamadığını sayılı bilgisayarın dilinden anlayan dostlar sağlayabilir.. dijital teknolojiye sahip makine mühendisleri de, 3 boyutlu baskı aletinde CAD Programı desteği ile farklı imkanlar sunan mimar gibi farklı farklı projeler üretmek şüphesiz mümkündür, azıcık azim ve sabır ile çalışmak ama gerekir…

Yorum Yap. Sesini Herkese Duyur!