Ana Sayfa Etkinlikler Girişimcilik Vakfı Fellow 2017 Programı Başvuruları Açıldı!

Girişimcilik Vakfı Fellow 2017 Programı Başvuruları Açıldı!


Fellow Programı Seçilen Fellow’lara neler sağlıyor?

İlham

Her iki ayda bir FellowUp’larda, Fellow’larımız ilham verici girişimci hikayelerini dinliyorlar. Başka hiçbir yerde öğrenemeyecekleri detayları dinledikleri FellowUp’lara katılım ise zorunlu.

Network

İlhamı network ile birleştirmek girişimciliğin altın kurallarından biri. Fellow’larımız program süresince katıldıkları etkinlikler ve tanıştıkları kişiler sayesinde global bir networkün parçası haline geliyorlar.

Burs

Fikirlere değil, insana yatırım yapıyoruz. Fellow Programı ile Fellow’larımızın programa katılımlarını ve kişisel gelişimlerini desteklemek için 12 ay boyunca 500 TL burs veriyoruz.

Fellow Programı Fellow’lardan neler bekliyor?

Katılım

Fellow Programı’ndaki etkinliklerin birçoğuna katılım zorunlu. Fellow’ların FellowUp etkinliklerine sadece 1 katılmama hakkı var, sonrasında Yönetim Kurulu kararı ile program dışında kalıyorlar.

Girişim Elçileri

Fellow Programı’na seçilen üniversite öğrencileri hem programdan aldıkları ilhamı çoğaltmak hem de çarpan etkisi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için üniversitelerinde girişimcilik etkinlikleri düzenliyorlar.

Blog

Fellow’larımız Giveback kültürünün bir aşaması olarak katıldıkları her etkinlikten ve kendi deneyimlerinden yılda en az 3 blog yazısı yazıyorlar.

Fellow Programına Katılacakları Nasıl Seçiyoruz?

Fellow Programı’na katılacak gençleri yenilikçi ve bilimsel bir seçim süreciyle belirliyoruz. Altı adımdan oluşan seçim süreci, gençlerin içindeki girişimcilik potansiyelini belirlemeyi hedefliyor.

CV Puanlama

Online olarak doldurulan CV’nin puanlanması

Video

Girişimcilik Vakfı Fellow Programı’na dâhil olmak için “Motivasyonun ne?”, “Neden girişimcilik?” sorularının cevaplarının anlatıldığı, maksimum üç dakikalık bir YouTube videosu hazırlanması

Enneagram Kisilik Deseni

Bireyin günlük ve iş yaşantısındaki davranış önceliklerini, kendini nasıl ifade ettiğini anlamaya yarayan kişilik envanterinin online olarak web üzerinden yanıtlanması

Visual Questionary

Girişimcilik karakterini daha iyi anlamak amacıyla beş dakika süren Visual Questionary’nin yanıtlanması

Online Mülakat

Adayların ön seçim komitesi ile online olarak mülakat yapması

Yüzyüze Mülakat

Tamamlanan adımların genel değerlendirmesi yapıldıktan sonra, adayların Yönetim Kurulu üyeleri ile mülakatı

Fellow Programına Kimler Katılabilir?

Fellow Programına, Türkiye’de ikamet edip TC Vatandaşı olan, bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış, üniversitelerin 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında okuyan 17 – 24 yaşları arasındaki tüm gençler katılabilir.

Başvuru İçin: http://www.gvfellowprogrami.com/

Yorum Yap. Sesini Herkese Duyur!