Hayat Kimya’da Staj Başvuruları İçin Son Tarih 21 Mart!


2016’da hızlı tüketim ürünleri sektörünün en beğenilen üçüncü şirketi seçilen Hayat Kimya’nın, 2017 “Hayat’ı Keşfet” staj programı başvuruları 21 Mart’ta sona eriyor.

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe, Türkiye’den doğan ve hızla globalleşen Molfix, Molped, Bingo, Papia, Familia gibi güçlü markaların sahibi Hayat Kimya’nın “Hayat’ı Keşfet” staj programı için başvurular alınmaya başladı. 3. ve 4. Sınıf üniversite öğrencilerini iş dünyasına hazırlamayı ve gençlere deneyim kazandırarak kariyerlerine yön vermeyi amaçlayan “Hayat’ı Keşfet” staj programının başvuruları, 21 Mart Salı gününe kadar www.hayat.com.tr ve www.kariyer.net adresleri üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Staj programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, mezun olduktan sonra Hayat Kimya’nın “H Generation” yönetici yetiştirme programlarıyla kariyerlerine tam zamanlı olarak başlayabiliyor, şirketin Türkiye ve yurt dışı organizasyonlarında rol alma imkanına sahip oluyorlar.

2016’da, 3.000’e yakın başvuru içerisinden genel yetenek testi, İngilizce sınav ve grup vaka çalışmaları gibi çeşitli süreçleri tamamlayan 30 öğrenci, Haziran-Ağustos ayları arasında, Hayat Kimya’nın proje bazlı staj programında yer aldı. 18 farklı üniversite ve 16 farklı bölümden katılım gösteren öğrenciler Pazarlama, Finans, İhracat, Üretim, Bilgi Teknolojileri, Satış ve İnsan Kaynakları gibi çeşitli fonksiyonlarda staj programında rol aldı. Mezun olduktan sonra 5 kişi ise “H Generation” adı verilen geleceğin yöneticilerini yetiştirme programıyla Hayat Ailesi’ne katıldı.

“Hayat’ı Keşfet” staj programı 2017’de de 30’dan fazla genci bünyesine katmayı hedefliyor.

Hayat Kimya Hakkında

Hayat Holding çatısı altında 1987’de kurulan Hayat Kimya; hızlı tüketim sektöründe, ev bakım, hijyen ve temizlik kağıtları kategorilerinde faaliyet gösteriyor. Türkiye’den doğan Bingo, Test, Has, Molped, Molfix, Bebem, Papia, Familia, Teno, Focus, Joly ve Evony gibi 12 güçlü markasını globalleştirme yolunda çalışan Hayat Kimya, dünyanın en büyük 5. Bebek bezi üreticisi ve Ortadoğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa’nın en büyük kağıt üreticisi konumunda. Türkiye’nin yanısıra Mısır, Cezayir, İran ve Rusya’da yer alan tesislerinde üretim gerçekleştiren Hayat Kimya, Türkiye ve uluslararası organizasyonlarında 8.000’e yakın kişiye istihdam sağlıyor. İhracat kapasitesiyle Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin en çok ihracat yapan şirketler sıralamasında 51. sırada, ISO’nun en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında ise 45. sırada yer alıyor.

PAYLAŞ
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.

Yorum Yap. Sesini Herkese Duyur!