Siber Saldırılar Şirketlere İtibar ve Para Kaybettiriyor!


Aralarında WatchGuard Türkiye’nin de olduğu siber güvenlik sektörünün önde gelen dört markası tarafından 10 ilde gerçekleştirilmesi planlanan Secure Day etkinliğinin ilk durağı Adana oldu. 27 Mart Salı günü Divan Adana Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte konuşan WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, son yıllarda artan fidye saldırılarının ve veri hırsızlığının, şirketlerin hem itibar hem de para kaybı yaşamasına sebep olduğunu dile getirdi.

Siber güvenlik sektörünün önde gelen dört şirketi Bitdefender, Veeam, Veri Kurtarma Hizmetleri ve WatchGuard’ın işbirliğiyle Türkiye genelindeki 10 şehirde düzenlenmesi planlanan Secure Day’ın ilki 27 Mart Salı günü Adana’da gerçekleşti. Divan Adana Otel’de düzenlenen Secure Day etkinliğinde, alanında uzman isimler, siber güvenliğin şirketler için önemine değinerek bilgiler aktardı. Teknolojideki en yeni trendler ile şirketlerdeki bilgi güvenliğine yönelik tehditlerin ele alındığı etkinliğe Adana’daki pek çok kurumun temsilcisi ve IT yöneticileri katıldı.

“Siber Saldırılar Hem İtibar Hem de Para Kaybettiriyor!”

Etkinlikte konuşan lider güvenlik duvarı ve UTM sağlayıcısı WatchGuard’ın Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, son yıllarda artan fidye saldırıların ve veri hırsızlığının, şirketlerin hem itibar kaybı hem de para kaybı yaşamasına sebep olduğunu söyledi. “Firma sahipleri ve yöneticileri, bu tarz saldırılara karşı alınacak tek bir ürünün her şeyi çözeceğine inanıyor.” diyen Evmez, yetişmiş personel olmadan ve ürünler doğru konumlandırılmadan bu tarz saldırıları engellemenin oldukça zor olduğunu belirtti. Evmez, “Bu noktada hem IT altyapısına yatırım yapılması hem de pozisyona uygun personel konumlandırılması gerekmektedir. WatchGuard olarak biz, hem uçtan uca güvenlik sağlamak için siber güvenlik çözümleri sunarken hem de ilgili personelin işini kolaylaştıracak araçlar temin etmekteyiz. Bu sayede IT yöneticilerine zaman tasarrufu sağlayarak diğer konulara vakit ayırmalarına olanak sunuyoruz.” dedi.

10 İlde Gerçekleşecek

Türkiye’nin her yerindeki bilişim profesyonellerini ve kurum yöneticilerini gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği siber riskler ve çözümleri konusunda bilgilendirmek, merak edilen konulara açıklık getirmek amacıyla ilki Adana’da gerçekleşen Secure Day etkinliğinin her ay bir il olmak üzere, toplam 10 şehirde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

PAYLAŞ
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.

Yorum Yap. Sesini Herkese Duyur!