Starbucks ve Tepki Çeken Reklam Filmi


Starbucks, her yıl olduğu gibi bu yıl da noel öncesi bardaklarını süslemeye ve yılbaşı figürleri kullanmaya başladı. Tüm markaların yaptığı noel çalışmalarından farklı olarak müşterisine her kahve bardağında sıcak kış içecekleri ile deneyim yaşatan Starbucks, bir noel videosu yayınladı. Yayınlandıktan kısa süre sonra Twitter’da tartışma konusu oldu.

Tatil herkes için farklı şeyler ifade eder diyerek başlayan reklam filminde yeni noel tasarımlı bardağıyla birçok insanın yaşamına konuk ediyor. Filmde farklı ırklardan insanların noel tatillerinden izlere şahit oluyoruz. Son dönemlerde insanların din, cinsiyet, milliyet gibi tartışmaların yerine herkes aynı kahveyi içiyor mesajını vermek isterken videonun sonunda iki lezbiyen çiftin görüntüsü tartışmalara sebep oldu.

Starbucks, bu tür olaylarda dünya barışını savunmasıyla daha önce de bu tip tepki çekmişti. 75 ülkede 5 yıl içerisinde 10.000 mülteciye iş imkanı sağlayacağını belirttiğinde de böyle tepkiler almıştı ancak bu net tavrından hiçbir zaman vazgeçmedi.

Bu konuyla ilgili net bir açıklama gelmese de daha önceki uygulamalarıyla birlikte aslında bizlere hep bir ve eşit olduğumuzu vurgulayarak birçok insandan da olumlu geri dönüşler alıyor.

Merak edenler için reklam filmi;

Yorum Yap. Sesini Herkese Duyur!