14 Şubat ve Markalar

İnsanlığın bir kısmı için çok önemli bir kısmı içinde anlamsız hatta saçma denilecek bir gündür. Bence bize düşen herkesin düşüncesine saygı duymaktır. Şimdi bakalım bu meşhur günün ortaya çıkışı nasılmış?

Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bir gündür. Valentino isimli bir din adamının adına ilan edilmiştir. Valentino kelimesi batı toplumlarıunda ‘sevgili, hoşlanılan kişi’ anlamına gelmektedir. Günümüzde ise sevgililerin birbirlerine sevdiklerini söylemek ve hediye almak zorunda oldukları birgündür. Kırmızı gül ve kalp adeta bugünün simgesidir. Sokaklar kafeler mağaza vitrinlerini bu konseptle süslenir.

Bana kalırsa bu işten en karlı çıkanlar tabi ki bu işten ekmeğini yiyenlerdir. Neredeyse tüm markalar bugüne özel kampanyalar, indirimler hatta ürünler bile çıkarmaktadır. Hatta bugüne özel sürprizler, organizasyonlar da düzenlenir. Her bütçeye uygun bir kutlama çeşidi bulmak da mümkündür. Hatta bugün ile ilgili döndürülen bir çok kampanya ile karşılaşıyoruz. Şimdi gelin bunların bir kaçına birlikte göz atalım.

İlgili resim

sevgililer günü d&r ile ilgili görsel sonucu

14 şubat starbucks ile ilgili görsel sonucu14 şubat starbucks ile ilgili görsel sonucu

14 şubat thy ile ilgili görsel sonucu

Gördüğümüz gibi her türden marka, bu dönemde çeşitli kampanyalar düzenler. Benim fikrime gelecek olursak, ben bu günü kutlamanın gerekli olmadığını düşünenlerdenim. Fakat 14 Şubat indirimlerinin harika bir detay olduğunu vurgulamadan geçemeyeceğim. 14 Şubat’ın tüketim çılgınlığımızı daha da körükleyen bir sebep olduğu da bir kesinliktir. Ama her şeye rağmen birilerinin bir günlüğüne de olsa mutlu olduğunu bilmek sanki tüm bunları masumlaştırıyor gibi. Yalnızca 14 Şubat’ta değil hayatımız boyunca sevdiğimizi söylediğimiz ve hediyeleştiğimiz sevgi dolu bir hayat geçirmemizi diliyorum.

PAYLAŞ

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here