Avrupa’nın İlk Üniversitelerarası E-Sailing Şampiyonasına, Sabancı Üniversitesi Ev Sahipliği Yapıyor

Sabancı Üniversitesi Yelken ve Denizcilik Kulübü SU-SAIL, pandemi döneminde üniversiteli yelkencilerin rekabet duygusunu canlandırmak ve üniversiteleri bir araya getirmek için Avrupa’nın ilk üniversitelerarası e-sailing şampiyonası olan E-Sailing European Cup’a ev sahipliği yapıyor

Sabancı Üniversitesi’nin 20 yıldır faaliyet gösteren öğrenci Yelken ve Denizcilik Kulübü SU-SAIL bir ilke imza atarak, 24-25 Nisan, 1-2 Mayıs 2021 tarihleri arasında Avrupa’nın ilk üniversitelerarası e-sailing şampiyonasına ev sahipliği yapıyor. Kısıtlamaların arttığı pandemi döneminde üniversiteli yelkencilerin rekabet duygusunu canlandırmak ve üniversiteleri bir araya getirme hedefiyle düzenlenen şampiyonaya Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yaklaşık 20 üniversiteden 80 yarışmacının katılması öngörülüyor.

Tüm dünyada ilgi gören oyun platformu VR Inhore oyunu üzerinden gerçekleşecek olan turnuvanın yarışları aynı zamanda eSailingTV ve online mecralar üzerinden canlı yayınlanacak. Yarışlar her üniversiteden 4 katılımcı olmak üzere grup usulü gerçekleştirilecek, SailRanks sistemi ile puanlandırılacak.

PAYLAŞ
Amfiweb
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here