BİLGİ İletişim Fakültesi Öğrencilerine Joytürk Akustik’le Tekrar Ödül


İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin çekimlerini yaptığı “Joytürk Akustik” dersi Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde dördüncü kez “En İyi Müzik Programı” ödülüne layık görüldü.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Karnaval Media Group işbirliğiyle hayata geçirilen “JoyTürk Akustik”, 13. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde “En İyi Müzik Programı” seçildi.

Deneyimleyerek öğrenme anlayışı doğrultusunda 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde açılan “TVJ 488 JoyTürk Akustik” dersinde öğrenciler, her hafta Türkiye’nin önde gelen sanatçılarını santralistanbul Kampüsü’nde ağırlıyor.

Çekimleri İletişim Fakültesi televizyon stüdyosunda gerçekleştirilen akustik konser için stüdyonun hazırlanmasından konukların ağırlanmasına, ses-video kayıtlarının yapılmasından en yüksek teknolojiyle dinleyicilerle paylaşılmasına kadar tüm süreci BİLGİ öğrencileri yürütüyor. Sanatçıların şarkılarını akustik versiyonda seslendirdiği programın kayıtları ise her hafta karnaval.com.tv üzerinden dinleyicilerle buluşuyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile Karnaval Media Group ortaklığıyla hayata geçirilen ve öğrencilere deneyimleyerek öğrenme imkanı sunan proje, 5 yıldır başarıyla devam ediyor. Programa bugüne kadar aralarında Mert Fırat & Julide Özçelik, Gökçe Bahadır, Pinhani, Levent Yüksel, Yaşar, Yeni Türkü, Hande Yener, Model, Can Bonomo, Göksel, Manga, Majeste’nin de olduğu çok sayıda sanatçı katıldı. Dersi bugüne kadar 200’e yakın öğrenci aldı.

PAYLAŞ
Amfiweb
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.