Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü Yapım Şirketi Kurdu


İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü, üniversite bünyesinde yapım şirketi BİLGİ Music Label’ı kurdu. Yapım şirketi, ilk paylaşımını ise bağımsız müziğin son dönemde adından sıkça söz ettiren ismi ve BİLGİ araştırma görevlisi Can Kazaz ile yapıyor. Sanatçının yeni single’ı “Yine mi Sen İstanbul”,  BİLGİ Music Label etiketiyle, tüm dijital müzik marketlerde yerini aldı.

Türkiye müzik piyasasına önemli isimler kazandıran İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü, üniversite bünyesinde BİLGİ Music Label (BML) adıyla bir yapım şirketi kurdu. BML, BİLGİ Müzik Bölümü dahilinde bulunan akademisyenlerin, öğrencilerin ve bölümle ilişkisi olan herkesin, müzik alanında geniş dinleyici kitlelerine ulaşabilmelerinin önünü açabilmeyi hedefliyor. BML, ilk paylaşımını bağımsız müziğin son dönemde adından sıkça söz ettiren ismi, BİLGİ Müzik Bölümü araştırma görevlisi Can Kazaz ile yaparken, sanatçının “Yine mi Sen İstanbul” isimli yeni single’ı, tüm dijital müzik marketlerde yer aldı.

BİLGİ Music Label, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü tarafından kurulan dijital tabanlı bir müzik yayma platformu. Platformun son girişimleriyle artık BİLGİ Müzik Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri, iTunes, Apple Music, Spotify, Fizy gibi pek çok dijital müzik platformuna içerik sağlayabilecek. BML hakkında daha detaylı bilgi için bml.bilgi.edu.tr web adresi ziyaret edilebilir.

Değişimin Sinyali

Bağımsız müziğin son dönemde adından söz ettiren ismi Can Kazaz, “Yine mi Sen İstanbul” single’ı ile değişime başlangıcının sinyallerini veriyor. “Yine mi Sen İstanbul”, Kazaz’ın bugüne kadar alışılan tarzını genişletme çabasını cesurca gösterdiği ilk şarkı olma özelliğini taşıyor. Kazaz, bir yıllık aranın ardından, dinleyicilerine güncel ve daha farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Profesyonel stüdyo becerileri ile aranjman konusundaki renkli anlayışını bir adım öteye taşıyor. Son yıllarda dinleyicisine hep umutlu ve berrak atmosfer çizen Can Kazaz, bu single ile karanlık ve puslu tarafa keskin bir dönüş yapıyor. Şarkısının sözlerinde, İstanbul’la yaşadığı uyumsuzluğu samimi bir dil kullanarak anlatıyor. Bugüne kadar tek başına geçirdiği üretim süreçlerinin aksine, Can Kazaz’a prodüksiyon sürecinde Ateş Erkoç, bas gitarda Can Dedeoğlu, elektrik ve akustik gitarda Efe Demiral, davulda Mertcan Bilgin ve trombonda Hazal Döleneken eşlik ediyor. Miksaj, yine sanatçının kendisine, mastering ise Mirko Ettore D’Agostino’ya ait.