CEO’lar Kampüse Geldi

CEO’lar 8 Mart’ta kampüsteydi. Bu sene dördüncüsü Dünya Kadınlar Gününde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde gerçekleştirilen organizasyon öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Organizasyonun şirketlerin tepe yöneticileri dışında ilgi çeken bir konuğu vardı: Semih Saygıner. TEB’in katkılarıyla öğrencilerle buluşan Semih Saygıner, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici tarafından o da aslında bir CEO denilerek sahneye davet edildi. İzleyicileri meraklandıran bu cümlenin aslında nasıl bir gerçeğe işaret ettiği Semih Saygıner’in konuşmasında anlaşılmış oldu. Bolca kahkahalarla kesilen konuşmasında Semih Saygıner, dünya bilardo tarihine ismini nasıl yazdırdığını ve yetenekten daha önemli olanın çalışmak olduğunu da kendi hayatından ilginç örneklerle anlattı.

CEO’lar Kampüste’17’nin ilk oturumunda sahnede öğrencilerle buluşan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici bu sene 90. Yılını kutlayan TEB’in bankacılıktaki başarısını ve bankacılık sektörümüze kazandırdığı yenilikleri anlatırken aynı zamanda öğrencilere bankacılık kariyeri hakkında çok önemli bilgiler verdi. Semih Saygıner’le birlikte öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Leblebici; bankacılık kariyerine şubeden mi, yoksa merkezden mi başlamak gerekir sorusuna bankacılık sektöründeki üst düzey yöneticilerin çoğunun şubeden kariyerlerine başladıklarını cevabını verdi. Öğrencilerin yoğun sorularıyla karşılaşan Ümit Leblebici, hayatta başarılı olmak için tutkulu olmanın önemini de öğrencilere anlattı.

Organizasyonun lojistik sektöründen de bir konuğu vardı. TNT Türkiye Genel Müdürü Çetin Yalçın son anda yurt dışından gelen misafirleri ve ani program değişikliği nedeniyle organizasyona katılamadı. Fakat Çetin Yalçın ve TNT organizasyona katılan öğrencileri yalnız bırakmadı.  TNT Türkiye CFO’su Kubilay Güngörür öğlen oturumunda öğrencilerle buluştu. Konuşmasına Çetin Yalçın’ın katılımcı öğrencilere sevgilerini ileterek başlayan Güngörür, dünyada ve ülkemizde lojistik sektörünün gelişimini ve aynı zamanda TNT’nin kuruluşundan itibaren geçirdiği evreleri öğrencilere anlattı. Özellikle Lojistik Yüksekokulu öğrencilerinin sorularıyla karşılaşan Güngörür, öğrencilere kariyerleriyle ilgili tavsiyelerde bulundu.

Dünya Kadınlar Gününde gerçekleşen organizasyonun konuşmacılarından İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel ilaç sektörüne genel bir bakışı içeren ve sektörün dünya ve ülkemiz ekonomisindeki yerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Özellikle bioteknolojik ilaç ve Ar-Ge yatırımlarıyla ilaç sektörünün en önemli aktörlerinden olan İLKO İlaç’ın Genel Müdürü Hatice Öncel, konuşmasında başarılı bir kariyer için öğrencilere tavsiyelerini iletti. Öğrencilere zamanı iyi kullanmaları ve boşa geçirmemelerini ve mutlaka staj yapmaları gerektiğini örneklerle anlatan Öncel’e Dünya Kadınlar Günü için programın sunucusu Ahmet Vefa Koç tarafından gül verilmesi organizasyonun anlamlı karelerindendi.

Organizasyonda son oturumunda SOCAR ve Petkim’in CEO’luğunu yapmış olan Kenan Yavuz sahnedeydi. Kenan Yavuz’a öğrenciler özellikle enerji yolları ve ülkemizin enerji yatırımlarıyla ilgili sorular sordular. Yavuz; iş hayatında ve kariyer yolunda rekabetin eskiye oranla çok daha yüksek olduğunu, eskiye nazaran çok daha fazla üniversite ve üniversite mezunu olduğunu bu rekabet ortamında çok daha fazla çalışmak ve farklılaşmak gerektiğini anlattı öğrencilere.

Organizasyona katılan tüm konuşmacılar adına TEMA tarafından bir fidan dikildi ve bu fidanların anı belgeleri konuşmacılara İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencileri Atıl Emre Tamer, Dilara Aracı, Nilay Bozova, Oğuzhan Uğuz, Onur Özkan, Recep Aktay tarafından verildi.

Organizasyon ekibinin başında yer alan Songül Bozdemir ve Oğuzhan Kuş harika ve güçlü bir ekiplerinin olduğunu ve seneye de büyük organizasyonlar gerçekleştirmek istediklerini söylediler. Organizasyonda İşletme Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Selin Pektaş Kadınlar Gününe özel bir konuşma yaptı. Pektaş konuşmasında; “bizler Sabiha Gökçen’in 8 bin saat uçuşuyla, Müzeyyen Senar’ın güçlü duruşuyla, Halide Edip Adıvar’ın vatan sevgisiyle, kadınlarımızın başbakan, bakan, milletvekili, vali, albay, belediye başkanı, akademisyen olması ile güçlendik” dedi.

CEO’lar Kampüste organizasyonun kapanışında katılımcı öğrenciler arasında yapılan çekilişle Jeofizik Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi Samsung Gear S3 Frontier kazandı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here