Cevdet Alemdar İstanbul Üniversitesi Öğrencileriyle Canlı Yayınla Buluştu


Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Cevdet Alemdar İstanbul Üniversitesi öğrencileriyle Instagram canlı yayınıyla buluştu. İstanbul Üniversitesi Gelişim Kulübü tarafından gerçekleştirilen canlı yayını İstanbul İşletme 4. Sınıf öğrencisi Ali Rıza Süren sundu.

Öğrencilerden toplanan sorularla gerçekleştirilen canlı yayında Cevdet Alemdar; “Pandemiyle birlikte hepimizin hayatında benzer değişiklikler oldu. Bunların başında evde kalmak ve işimizi evden yapmak geliyor fakat olay sadece uzaktan çalışmaya da indirgenemez, sosyal etkileşim tamamen şekil değiştirdi. Şu an sizinle buluşmamız gibi her şey dijital oldu. Biz bu durumu kendi aramızda: 2030 yılının provasını yapıyoruz şeklinde yorumluyoruz. Ocak 2020’de öyle bir şey olacak ki 1.5 ay herkes evlerde olacak ve bütün şirketler evlerden çalışacak deselerdi inanmazdık buna. Böyle bir şeye hazırlanmamız, altyapı çalışmamız 6-7 ay sürer derdik. Fakat öyle olmadı, daha ilk günden sistemimiz tıkır tıkır çalıştı ve son derece hızlı bir şekilde uyum sağlayabildik. Bu durum, hepimizin ne kadar hızlı uyum sağlayabildiğini ve altyapılarımızın ne kadar güçlü olduğunu kanıtladı.”

“Kriz dönemlerinde nakit kraldır” sözünü hatırlatan Cevdet Alemdar; bilançosu güçlü olan şirketlerin böyle dönemleri kolay atlatabildiğini belirterek Sabancı Holding Sanayi Grubu olarak çok güçlü ve sağlıklı bir bilançoya sahibiz dedi.

Tepenin Ötesine Bakın

Öğrencilere tavsiyelerini “tepenin ötesine bakın”  başlığı altında sıralayan Cevdet Alemdar; “Nereye gitmek istiyorsunuz? Bunun çok ayrıntılı tanımlanmış olması gerekmiyor ama en azından kendinize bir alan belirleyin. Rahmetli Sakıp Sabancı’nın bir sözü var onu tekrarlamak istiyorum: “hayatta her şeyden biraz bileceksin bir şeyden çok bileceksin” işte çok bileceğiniz şeyi iyi tanımlamanız lazım. Bundan sonra da aksiyon alın ve yürümeye başlayın. Çoğu zaman insan hayal kurmaya ve plan yapmaya kendini kaptırıyor fakat eyleme geçilmediği sürece bu doğru olmuyor. Özellikle bu günlerde tepenin ötesine bakıp kendinizi müthiş geliştirebilirsiniz” şeklinde devam ettirdi konuşmasını.

Cevdet Alemdar öğrencilerden yoğun ilgi gören Brisa Akademi hakkındaki soruya verdiği yanıtta: “ Pandemiyle birlikte kendi birikimlerimizi paylaşmak istedik. Bilgiyi de isteyenle, ilgisi olanla paylaşmak istedik bu yüzden özellikle üniversite öğrencilerine yöneldik.”  Dedi.

Cevdet Almdar’ın son cümlesi ise çok ilgi çekiciydi ve öğrenciler için bir ders niteliğindeydi: “Eylem, planı kahvaltıda yer.”

PAYLAŞ
Amfiweb
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here