En Güzel Yaz


Yazı nasıl yazılır daha önce hiç deneyimim olmadı ama her şeyin bir ilki vardır dimi? Ben Büşra. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim. Yaşıtlarımın ve bölüm arkadaşlarımın çoğunun olduğu gibi ben de bu yazı çalışarak geçirdim. Evet kabul ediyorum okul hayatından daha cazip olabiliyor bazen.

30 Mayıs’ta finallerin bitmesiyle başladım çalışmaya. Abimin başında olduğu ‘Work Ajans&Danışmanlık Şirketi’nde tam 3 ay çalıştım. Abimin dedim diye yanlış anlamayın kayırma gibi bir şey hiç yapmadı kendisi sağ olsun. O yaz sıcağında her gün gidip gelmek ne kadar zorlasa da iş hayatının güzelliğine değerdi ki değdi. Abimin yanında olmamın belkide en büyük avantajı her departmanı görme şansımın olmasıydı. Gün geldi fotokopi çektim, gün geldi sözleşme hazırladım, gün geldi firmalarla görüşmeye gittim ya da insan kaynaklarına baktım. Kısaca 3 ayda çok fazla departman ve iş alanı görme fırsatım oldu. Benim için bir şanstı bu durum. Bir de bu süreçte abimin düğünü vardı, Ağustos ayında. Bir düğünün, düğün sahibi  için ne kadar yorucu olduğunu anlatmama gerek yoktur herhalde. Düğün organizasyonu, elbise, damatlık, gelinlik, yeni ev, yeni düzen, yeni hayat…

Çok tatlı ,çok güzel telaşlar bunlar. Bugün hala keşke tekrar olsa diyebiliyor insan. O geceki eğlenceye, gelinle damadın mutluluğuna gerçekten değiyormuş. Tüm yorgunluğa, maddi-manevi o kadar emeğe gerçekten değiyor. Keşke tekrar olsa da yine o kadar eğlenseeeek 🙂

Yazın en eğlenceli yanı düğün olsa da , iş hayatına girmiş olmak biraz daha zorluyormuş insanı. Çok güzel tecrübeler katarken gerçekte okuldaki kadar kolay bir yaşam olmadığını, kendi ayaklarının üstünde durmanın önemini  farkına varıyor insan ve itiraf etmeliyim ki okulun başlamasıyla işi bırakıp okula döndüğüme bir yanım hala üzülüyor. Derslerim bu sene çok yoğun olmasa hiç düşünmeden başka bir yerde de olsa çalışmaya devam etmek isterdim.

Artık bir yaş daha büyüdüğümü, çocukluğumun eskide kaldığını düşünürsek her yeni yıldan beklentilerim ve hayallerimde o yönde artıyor. Şuan bir İngilizce kursuna devam ediyorum ve yakın vadede ilk amacım kursu tamamlayıp, biran önce yurt dışına gitmek. Bu fakülteye ilk başladığımdan beri en büyük hayalim yurt dışıydı. Evet benim de herkes gibi bu sene notlarımın iyi gelmesi, iyi bir yerde staj yapma gibi beklentilerim var tabi ki. Umarım  çizmek istediğim yolda hayallerimi gerçekleştirerek devam edebilirim, umarım hepimiz hayallerimize en kısa sürede ulaşabiliriz.

Veeee ilk yazım bitti.  🙂

PAYLAŞ
Büşra Demir
İstanbul Üniversitesi işletme fakültesi 3. Sınıf öğrencisi. Pazarlama alanına eğilimli, kariyerine amfiweb'i de eklemek isteyen işletmeli.