Dünya Girişimciler Organizasyonu’nun Yeni Başkanı

Tüm dünyada 12 binden fazla üyesi bulunan global girişimcilik ağı Entrepreneurs’ Organization’ın (EO – Dünya Girişimciler Organizasyonu) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Gül Gürer Alimgil seçildi.

48 ülkede 12 binden fazla üyesi bulunan ve 536 milyar doların üzerinde bir ciroyu yöneten global girişimcilik ağı Entrepreneurs’ Organization’da (EO – Dünya Girişimciler Organizasyonu) Türkiye’de yeni dönem yönetim kurulu başkanı belirlendi. Başkanlığa, dijital müzik yayıncılığı konusunda faaliyet gösteren SMG’nin Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil seçildi. SMG, Türkiye’de 7.000’e yakın AVM, otel ve mağaza gibi halka açık mekanda, kapalı devrede yasal müzik, anons ve reklam yayını hizmeti veriyor.

Başkanlığı döneminde Türkiye’deki girişimcilik ikliminin gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara imza atmayı istediğini belirten Gül Gürer Alimgil, “Misyonumuz birlikte öğrenmek ve gelişmek… Birlikte gelişmenin alt kuralı bağlılıktır. Biz de yeni yönetim kurulu olarak üyelerin birbirlerine bağlanmalarını sağlayacak daha fazla ortam yaratacağız” dedi.

Son yıllarda girişimcilik yaşının giderek küçülmeye başladığına dikkat çeken Gül Gürer Alimgil, şunları söyledi: “Artık hem üniversite öğrencisi hem girişimci olan kişilerle daha fazla karşılaşır olduk. Eskiden bu kadar erken başlayan yoktu. Yeni nesil çok farklı. Daha 3 yaşındayken akıllı telefonlar, tabletler sayesinde dünyayı tanımaya, araştırmaya başlıyorlar. Bütün bilgilere genç yaşta ulaşıyorlar. Hal böyle olunca o taze beyinlerden taze fikirler doğuyor. Farklı uygulamalar geliştirerek daha mezun olmadan işini kuran birçok genç var. Biz de EO olarak bu gençleri destekliyoruz.”