Girişimcilik Vakfı Fellow 2016 Programından Aylık 500 TL Burs

Türkiye’de girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlayan Girişimcilik Vakfı‘nın “Girişimcilik Fellow Programı 2016” başvuruları başladı. Bu yıl üçüncü dönemi olacak programda üniversite öğrencileri hedeflenirken, başvuru sahipleri 19 Haziran 2016 tarihine kadar “girisimcilikvakfi.org/tr/basvuru-formu” adresindeki başvuru formunu doldurup Girişimcilik Vakfı’na gönderebilecek.

Bir sonraki aşamaya geçme hakkına sahip olanlar, 6 adımdan oluşan seçim süreci, yenilikçi ve bilimsel yöntemler aracılığıyla adayların motivasyonunu ve girişimcilik potansiyelini ölçen özel kişilik testlerinden, seçim komitesiyle yapılacak online ve yüz yüze mülakatlardan geçecek. Girişimcilik potansiyeline sahip gençlere, Fellow Programı ile 12 ay boyunca 500 TL burs ve start-up‘larda ya da şirketlerde staj imkanı da tanınacak.

Program bu yıl dünyaya açılacak

Fellow Programına, 17-24 yaşları arasında ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, Türkiye’de ikamet eden, Türkiye’de bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış olan, hâli hazırda Türkiye’deki üniversitelerin 1. 2. 3. ve 4. sınıflarında okuyan üniversite öğrencileri başvurabilecek.

Sina Afra
Sina Afra

Girişimciliğin tüm dünyada yükselen bir değer ve ülkelerin kalkınmasında büyük pay sahibi olduğunu belirten Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, “Girişimciliğe başlamanın tek bir yolu yok. Bugünün başarılı girişimcilerinin hepsinin başlangıç hikâyesi değişik. İlham mekanizmasını kullanarak Fellow’ları iki ayda bir başarılı girişimcilerle buluşturup, bu hikâyelerden kendilerine sonuç çıkarmalarını sağlıyoruz” dedi.

2016 yılının Girişimcilik Vakfı için dünyaya açılma senesi olacağını belirten Sina Afra, “2015 yılı seçim sürecinde beklentilerimizin çok üzerine çıkarak 170’den fazla üniversitedeki 30 bin öğrenciden başvuru aldık. Şu an bünyemizdeki 40 kadın, 40 erkek toplam 80 Fellow’umuzla yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak