Global Kariyer Fırsatı Arayan Gençlere Practica Kamp

ING Bank’ın lisans ve yüksek lisans eğitiminin son yılında bulunan öğrencilere yönelik bu yıl 9’uncusunu düzenlediği “ING Practica Kampı” için başvurular başladı.

Bankacılık sektöründe kariyer hedefi olan ekonomi, bankacılık, bilgi teknolojileri gibi farklı alanlarda eğitim almış gençlere yönelik programı başarıyla tamamlayanlar, ING Bank’ta global kariyer fırsatı yakalayacak. Başvuru için son tarih 15 Aralık 2016.

ING Bank’ın, lisans ve yüksek lisans son sınıf öğrencilerine ve yeni mezunlara uluslararası bir bankada başarılı bir kariyerin kapılarını aralayan ING Practica Kampı, 23-24 Şubat 2017 tarihlerinde ING Bank Genel Müdürlüğü’nde düzenlenecek. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen kampa katılmak isteyenlerin, 15 Aralık 2016 tarihine kadar www.kariyer.net üzerinden başvurması gerekiyor.

Practica Kampı’nda kişisel gelişim eğitimleri, eğlenceli takım çalışmaları, yaratıcı proje yarışmaları ile kariyere yön verecek bir deneyim gençleri bekliyor. İki günlük yoğunlaştırılmış bir kariyer kampı olan Practica sırasında gençler yeni nesil bankacılık hakkında bilgi edinme ve kariyer planlamalarına nasıl yön verecekleri konusunda vizyon geliştirme şansına sahip olacak. Ön elemeyi geçerek Practica Kampı’na katılan ve burada da başarılı olan 14 kişi ise ING Uluslararası Yetenek Programı (IITP) kapsamında ING bünyesinde çalışmaya başlayacak. Dört yıllık bir program içerisinde ayrı bir eğitim süreci içine alınacak IITP çalışanları, 1,5 yıl boyunca ING Bank Türkiye’de rotasyon sürecinden geçecek. Daha sonra ING Bank’ın aktif olduğu ülkelerden birine giderek 4-6 ay süresince global kariyer fırsatına sahip olacak. Bununla birlikte, her yıl 2-4 hafta süresince yurtdışına giderek tüm ülkelerdeki IITP programına katılan gençlerle bir arada eğitim alacak.

 

Bilgi Teknolojileri öğrencileri için fırsatlar

ING Bank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Seçil Refik, 9 yıldır başarıyla yürüttükleri program ile hem gençleri iş hayatına hazırlamayı hem de ING değerleriyle uyumlu genç yetenekleri banka bünyesine dahil etmeyi hedeflediklerini belirtti. Seçil Refik, “Bankacılık lisansına sahip teknoloji şirketi olma vizyonumuz doğrultusunda bu yıl Practica kapsamında özellikle bilgi teknolojileri alanındaki genç adaylardan oluşan başvuruları artırmayı ve bu başvurulardan bir yetenek havuzu oluşturmayı hedefliyoruz. Programı başarıyla tamamlayan arkadaşlarımız için global kariyer imkanı sunuyoruz. ING’nin çalışan mutluluğunu merkeze koyan yaklaşımı, şeffaflık prensipleriyle yürütülen atama süreçleri ve kariyer gelişim hedeflerine uygun yol haritaları sayesinde gençler ister yurt içinde ister yurt dışında başarılı bir kariyere adım atmış oluyorlar. ING’nin Turuncu İlke’si ile uyum sağlayacak, sorumluluk ve inisiyatif sahibi, başkalarının başarmasına destek olmaya istekli ve her zaman bir adım önde olan genç arkadaşlarımızı programımıza bekliyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
Amfiweb
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.