Konya’ya Bir Üniversite Daha mı Geliyor

?

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya’ya 22 bin öğrenci kapasiteli bir Teknik Üniversite kuracaklarını ifade ederek, bu konuda çalışmalara başladıklarını söyledi

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yeni Meram Gazetesi’nden Gazeteci Abdullah Leblebici’ye yaptığı açıklamada, “Selçuk Üniversitesi bünyesinde, ya da siyasi irade karar verir ise ayrıca müstakil bir üniversite kurulması yönünde çalışmalarımız olacak” dedi.

Teknik Üniversite Kuracağız

Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya’ya 22 bin öğrenci kapasiteli bir Teknik Üniversite kuracaklarını ifade ederek bu konuda çalışmalara başladıklarını söyledi. Prof. Şahin, “Organize Sanayi Bölgesi havaalanı karşında 1 milyon metrekarelik boş bir alan var üniversite için ayrılmış. Biz belediyelerle, Ticaret Odası ile, Vali Beyle görüştük. Burayı bize tahsis edin, mühendislik ile ilgili tüm bölümlerimizi buraya taşıyalım ve yeni binalarımızı yapalım dedik. Bu da 22 bin öğrenci ve yaklaşık 300 hoca ediyor. Kampüsten hepsi buraya geçecekler sanayi ile buluşacaklar. Eğer siyasi irade yeni bir üniversite kurmaya karar verir ise orayı olduğu gibi Konya Teknik Üniversitesi yapabilir. Şayet böyle devam etsin denir ise bizim bir Alaaddin Keykubat Kampüsümüz bir de Sanayi Kampüsümüz olur. O şekilde devam ederiz yaklaşımımız budur” şeklinde konuştu.