Öğrenciler İstanbul İşletme’de Buluştu. Best Practice Way’ 16 Etkinliğinden Kareler

İstanbul kampüslerinin merakla beklenen organizasyonu Best Practice Way, 30 Kasım’da İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Oditoryumu’nda gerçekleşti.

Yoğun bir ilgiyle gerçekleşen organizasyona bu yıl da binin üzerinde öğrenci katıldı. Bu seneki organizasyonda ilk kez lise öğrencileri için de 85 kişilik kontenjan ayrıldı.

İFMED tarafından Türk Ekonomi Bankası ana sponsorluğunda gerçekleşen organizasyonda bu sene bir yenilik yapılarak ilk kez belediyecilik alanından bir best practice örneklemesi de Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla program içerisinde yerini almış oldu.

Best Practice Way’16 farklı sektörlerden hepsi birbirinden ilginç best practice’leri öğrencilerle buluşturdu. İlk olarak “Türkiye’nin akıllısı” başlıklı sunumuyla Vestel Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kıvanç Işık öğrencilerle buluştu. Kıvanç Işık sunumunda ülkemizin akıllı telefonu Venus’ün başarı hikayesini  öğrencilerle paylaştı ve akıllı telefon pazarıyla ilgili çok önemli başlıklara değindi.  Organizasyonda Türkiye’nin akıllısı Venus’ün gözde modellerinden 5570, katılımcı öğrenciler arasında gerçekleşen çekilişle sahibini buldu.

Organizasyonun bir diğer önemli sunumu da “Balanced Scorecard” başlığındaydı. Sistema Genel Müdürü Ali Tolga Moral şirketlerde performans ölçümü ve ölçme kültürü hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Merakla beklenen sunumlardan biri de “Yarından sonraki gün” başlığını taşıyordu ve konu değişen medya dünyası idi. Dijital medyanın hem medyayı hem de hayatlarımızı nasıl etkilediği ve dijital dünya ile başarı ve dijital dünyada başarının sırları da BPN İstanbul CSO’su Hande Çavuşoğlu’nun anlatımıyla katılımcı öğrencilere ulaştı.

Best Practice Way’16 her sene olduğu gibi bu sene de kariyer odaklı bir sunumla dikkati çekti. NN Hayat ve Emeklilik CFO’su Emine Sebilcioğlu “KariyerX, KariyerY, KariyerZ” başlıklı sunumda iş yaşamı ve kuşaklar başlığında deneyim ve gözlemlerini paylaştı öğrencilerle.

Best Practice Way’in kapanış oturumu ise TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici’nin katılımı ile gerçekleşti. Ümit Leblebici bir bankanın başarıya giden yolda nasıl ve hangi yollardan yürümesi gerektiğini anlatırken aynı zamanda bankacılık kariyeri ile ilgili de öğrencilere çok önemli ipuçları verdi. Leblebici, TEB’in başarılarına örnek teşkil eden farklı alanlardaki best practice’leri de paylaştı. Organizasyonun merakla beklenen hediyesi iPhone 7 de Ümit Leblebici’nin yaptığı çekilişle sahibini buldu.

Best Practice Way’16 katılımcıları arasından 25 kişi çift kişilik Vialand bileti kazanırken, 5 kişi de gidiş dönüş Pamukkale otobüs bileti kazandı.

Etkinlikle alakalı fotoğrafları aşağıdaki galeriden görebilir ve paylaşabilirsiniz.

Amfiweb’in paydaş olduğu diğer etkinliklerden haberdar olmak için;

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?’http’:’https’;if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+’://platform.twitter.com/widgets.js’;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, ‘script’, ‘twitter-wjs’);

 

[wppa type=”thumbs” album=”1″]Any comment[/wppa]