Sosyal Medyada İçerik Yönetimiyle İlgili 4 Tavsiye

Günümüz tüketim anlayışının çoğaldığı bu günlerde, sosyal medyada yayımlanan içerikler de markalar için önem taşır vaziyete geldi. Öyleki insanların bilgi bombardımanına tutulduğu bu çağda kaliteli içerik paylaşmak ve aynı zamanda tüketicinin de dikkatini çekebilmek epey zorlaştı. Markaların bu zor koşullarda sosyal medya aracılığıyla farklı pazarlama faaliyetleri düzenlemesi, tüketiciyle iletişime geçmesi hayli önemli bir durum. Sosyal medyada içeriğin nasıl olması, tüketiciyle kontakt kurulabilmesi için farklı stratejiler var.

1. İçeriklerle ilgili takvim hazırlayın

Fazla miktarda paylaşım yapmak, ulaşmak istediğimiz kitleyi bunaltıp uzaklaşmalarına neden olabilir. Az miktarda yapılması ise unutulmamıza ve müşteri tarafından takip edilme oranımızı düşürebilir. Önceden bir takvim planı oluşturmak ve bu plana göre paylaşımlar yapmak hem önümüzü görmek açısından hem de tüketiciyi çok yormadan veya bizi unutmamasını sağlayabilmek açısından faydalı bir yöntemdir.

2. İletişime geçin

Sosyal medya ürün ve hizmet satışı bakımından önemli bir mecra. Tüketiciler ürün veya hizmet hakkında merak ettiklerini, düşüncelerini bizimle paylaşabiliyor. Burada bizimde bu iletişimde aktif olmamız hem müşteri memnuniyeti hem de sosyal medya imajı bakımında faydalı olacaktır.

3. Devamlı ve Kreatif olun

Bir başka önemli konu ise devamlılık ve yaratıcı olmak. Elbette bütün paylaşımlar yaratıcı olamayabilir ama burada önemli olan her zaman tüketicinin ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz paylaşımlar yapabilmek. Bunların yanı sıra istikrar olmazsa olmazlardan. Daha çok müşteriye ulaşabilmek ve markamızın tanınması açısından içerik paylaşım planımıza göre hareket etmek ve bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirmek gerekir.

4. Farklı sosyal mecralarda da aktif olun

Facebook markamızı tanıtmak açısından önemli bir site. Bunun yanı sıra Twitter, Instagram ve Snapchat gibi farklı mecralarda da hesaplarımızın olması marka tanıtımı ve farklı müşteri profilleri açısından önemli bir faktördür.

Tüm bunları toparlamak gerekirse. Bir plana göre hazırlanmış içeriklerin devamlı ve yaratıcı bir şekilde paylaşılması ve iletişime geçilmesi, markamız açısından son derece önemli bir faktör. Tüketiciye ulaşabilmenin ve onu sıkmadan paylaşımlarımızı takip edebilmesini sağlayabileceğimiz sosyal medya günümüz pazarlama anlayışı bakımından son derece önemli bir yere sahip ve içerik yönetimi de olmazsa olmazlardan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here