Trakya Üniversitesi’nden Mezun Olan Ünlüler

Ülkemizin en güzel ve tarihi şehirlerinden olan Edirne’de 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne bağlı Edirne Tıp Fakültesi kuruldu. Bu şekilde üniversiteyle tanışan şehir nihayet 1982’de Trakya Üniversitesi adıyla kendi üniversitesine kavuşmuş oldu. Ülkemizde üç büyük şehir dışındaki üniversiteler arasında güçlü bir yeri olan Trakya Üniversitesi bugün 14 fakülte, 5 enstitü, biri konservatuvar 5 yüksekokul, 10 meslek yüksekokulu ve bir uygulama merkezi ile en büyük üniversitelerimizden biridir.

Trakya Üniversitesi’nin ünlü mezunları arasında bakın kimler var:

Doğa Konakoğlu

1988 doğumlu Doğa Konakoğlu, Çocuklar Duymasın dizisi dışında sinema filmlerinde de rol aldı.  Trakya Üniversitesi Radyo Ve Televizyon bölümünden mezun olmuştur. “Just Pide” adlı skeçte canlandırdığı “MC Doğa – Yaralı Şişman” karakteri ile milyonlara ulaşmış ve bir sosyal medya fenomeni olmuştur.

İpek Tanrıyar

Trakya Üniversitesi Turizm Bölümü mezunudur. Oyuncu ve manken olan İpek Tanrıyar, Brindar isimli film yanında Bir Tatlı Huzur, Karaoğlan ve Serseri isimli dizilerde oynadı. Milano merkezli bir mankenlik ajansında çalıştı.

Berkay Hardal

Meleklerin Aşkı ve İstanbullu Gelin dizilerinde oynamıştır. 1996 doğumludur.

Recep GÜRKAN

Edirne Belediye Başkanı, milletvekilliği de yapmıştır. Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Yüksekokulu mezunudur.

Ahmet Hilmi Deler

1994 yılında doğan Hilmi Deler Trakya Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunudur. Çok Güzel Hareketler 2 ekibinde oyunculuk yapmaktadır.

Dr.Özdemir Berova

Lefkoşa’da doğmuştur. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Kıbrıs Türk Tabibleri Birliği Başkanlığı, Girne milletvekilliği KKTC Milli Eğitim Bakanlığı ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı görevlerini yapmıştır.

Yasemin Adar

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu milli sporcu Yasemin Adar, Avrupa ve Dünya Güreş Şampiyonalarında altın madalya sahibidir. 2018 yılında Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Prof. Dr. Sait Gönen

21. ve 25. Dönem Konya Milletvekilidir. Şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi dekanı olan Sait Gönen Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here