Tuğrul Ağırbaş Canlı Yayında Öğrencilerle Buluştu

Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Ağırbaş, İstanbul Üniversitesi öğrencileriyle Instagram canlı yayınıyla buluştu. İstanbul Üniversitesi Gelişim Kulübü tarafından gerçekleştirilen canlı yayını İstanbul İşletme 3. Sınıf öğrencisi İsmail Ünal sundu.

Öğrencilerden toplanan soruların yöneltildiği Tuğrul Ağırbaş yayına evinden katıldı. Saat 21:00’de başlayan ve 21:30’da bitmesi planlanan yayın öğrencilerin yoğun ilgisi nedeniyle 22:00’ye kadar uzadı. Toplamda 698 öğrencinin katılım gösterdiği yayında Tuğrul Ağırbaş; üniversite öğrencilerine kariyer yolculuğunda başarılı olabilmeleri için, hiç vakit kaybetmeden hangi sektörde, nasıl bir şirket kültüründe ve hangi şirkette çalışmak istediklerini belirlemelerini tavsiye etti. Ağırbaş, öğrencilere hedeflerini belirledikten sonra daha üniversite sıralarında bir girişimin parçası olmaları gerektiğini ve hikayelerini yazmaya başlamalarını tavsiye etti.

Tuğrul Ağırbaş; “evlerde kaldığımız bu süreçte motivasyonumuzu kaybetmemeliyiz, geçmişte planladığımız fakat yapamadığımız şeyleri yapmaya çalışmalıyız” dedi. Kendisinin bir sinema tutkunu olduğunu söyleyen Ağırbaş, öğrencilere evde kaldıkları süreçte kendilerini iyi hissetmeleri için bir hobi edinmelerini tavsiye etti.

Ahbap Derneği ile “Dayanışma Birlikte Güzel” mottosuyla yiyecek içecek sektöründe çalışanlara destek sağlayan  Anadolu Efes’in Korona salgını sürecinde çalışanlarının ve tüm paydaşlarının sağlını korumak için azami çabayı gösterdiğini anlatan Ağırbaş evde kalma sürecinin olumlu yönleri de olduğunu, kendisinin bu süreçte ailesine zaman ayırabildiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

İstanbul Üniversitesi Gelişim Kulübü’nden Career Talks koordinatörü Ali Rıza Süren, canlı yayınlarının devam edeceğini belirtti ve  “Career Talks organizasyonlarını üniversitemizde gerçekleştiremesek de bu süreçte, canlı yayınlarla evlerimizde kariyerimiz için buluşuyoruz” dedi. 

PAYLAŞ
Amfiweb
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here