Türk Televizyon Tarihinin Sessiz Reklamı


Lipton Türkiye dün akşam televizyonda ‘’Konuşalım Artık’’ adında akıl almaz bir reklam ile karşımıza çıktı. İzleyicilere televizyon mu bozuldu bile dedirten reklam kısa sürede tüm ilgileri üzerine çekti.

Pazar akşamı televizyon karşısında sessiz reklam izlemek izleyicileri çok şaşırttı. Gelen tepkiler ile Lipton Türkiye’nin son 24 saatte çok konuşulmasını sağladı.

Reklamlar hep belli çerçeveler içerisinde geçip gider. Başta yeni çıkan reklam bizi etkiler, müziği tanıdık gelir, eğlendirir ama hep alt beyine atılır ve yenisi gelir. Lipton Türkiye ilgiyi üzerine çekmek için sessiz ekranla başlayan reklam filmi ile ekrana yeni bir trendle cesur giriş yaptı.

Yaklaşık 5 dakika süren Lipton’un reklam filmlerinin ilk 50 saniyesinde izleyicilere artık televizyon ve telefonlardan uzaklaşıp birbirleriyle konuşma zamanının geldiği etkili bir dille aktarırken 50’inci saniyeden sonra görüntü sabitlendi ve arka fondan sohbet eden insan sesleri gelmeye başladı. 5 dakika süren ve uzunluğuyla da dikkat çeken reklam filmi sosyal medyada da geniş ses getirdi.

 

Lipton Türkiye Pazarlama Direktörü Özge Hanım, çevremizdeki insanlarla iletişim kurmanın, paylaşımlarımızı artırmanın, aramızdaki bağı güçlendirmenin hayatımıza daha fazla anlam

katacağına ve bizi bireysel anlamda zenginleştireceğine inanıyoruz. Bunu vurgulamak için de “Konuşalım Artık” kampanyası ile yeni bir yolculuğa çıktık ve herkesi bir çay eşliğinde yakın çevrelerindeki insanlarla daha fazla paylaşmaya ve konuşmaya çağırdık. Çünkü, çay bizim için sohbet demek, muhabbet demek, sözleri ile kampanyanın fikrini ve doğuş hikayesini anlatıyor.

‘’ Konuşacak Güzel Şeyleriniz Yok Mu?’’ ile Lipton son yılların en güzel mesajını sundu.

Sevgili izleyici; bırak telefonu, televizyonu tableti bir araya gelin, sohbet edin, çay için..

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here