Üniversite Öğrencisine 2 Bin 425 TL Harçlık! Toplum Yararına Çalışan Üniversiteliye Maaş

Üniversiteli gençler için gelen son dakika haberine göre bu yazdan itibaren toplum yararına çalıştığı takdirde cep harçlığı kazanacak! Üstelik burs gibi gelecek olan bu maaşın miktarı da az değil… 3 ay boyunca toplum yararına haftada üç gün çalışacak olan gençler 2 bin 425 lira para kazanabilecek. İşte üniversite öğrencisine 2 425 TL harçlık ile ilgili son dakika detayları…

Üniversite öğrencisi gençler için müjdeli bir son dakika haberi geldi. Bu yaz toplum yararına çalıışan üniversitelilere cep harçlığı geliyor! İŞKUR tarafından ilan edilen yeni öğrenci programına göre göre üniversiteli öğrencilerin katılabileceği programların alanları belirlendi. Öğrenciler haftada sadece 3 gün çalışarak 2 bin 425 TL kazanabilecekler. Bu son dakika haberin üzerine üniversiteliler toplum yararına çalışma programının detaylarını araştırmaya başladılar. Sabah’ın haberine göre üniversiteli öğrenciler için yaz aylarındaki çalışma programı ile ilgili tüm detayları bu haberde derledik!

Üniversiteli gençler, bu yaz toplum yararına çalışıp, cep harçlığı elde edebilecek. İŞKUR’un yeni programına göre; üniversite öğrencileri Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında kamu kurum veya kuruluşlarında 3 ay süreyle çalışabilecek. Üstelik öğrencilerin çalışacağı programlar da oldukça ilgi çekici.

Lisans ve önlisans öğrencilerinin katılabileceği programlar, ‘doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni ile kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi’ gibi toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda olacak.

Öğrencilere, çalıştıkları her gün için 67,36 lira ödenecek. Hafta tatili günleri ve herhangi bir sebeple katılım sağlanmayan günler için bir ödeme yapılmayacak. 12 hafta boyunca 36 gün çalışan, 2 bin 425 lira harçlık elde edebilecek..

Kaynak: Sabah

PAYLAŞ
Amfiweb
Amfiweb, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı web sitesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here